Plac Zwycięstwa 2, 90-365 Łódź
SZKOLENIE PUBLIC RELATIONS PLN DESIGN GROUP scaled

Wiemy jak marka powinna współpracować z architektami!

Temat współpracy na linii „producent – architekt” jest w ostatnim roku mocno na topie, wszyscy chcą to robić, tylko często nie wiedzą jak. Z tym jest jak „z pierwszym wrażeniem”, lepiej być dobrze przygotowanym niż na wstępie się spalić. Wiemy jak to zrobić dobrze, a nawet BARDZO DOBRZE. Skąd? Bo całkiem niedawno odebraliśmy wyróżnienie za projekt B2B realizowany we współpracy z naszym Klientem – AQForm. Jest coś jeszcze, a nawet więcej – efekty, które z każdym rokiem, miesiącę są coraz lepsze!

Wyróżnienie PR WINGS za projekt B2B

Zacznijmy od końca. Był konkurs, zgłosiliśmy swój projekt i mamy to. Wyróżnienie w konkursie PR WINGS gdzie napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń, w konkursie, który dedykowany jest branży PR i w konkursie, w którym swoje zgłoszenia wysłały największe, polskie agencje PR operując przy tym milionowymi budżetami. Wśród nich my. Mieliśmy przyjemność porozmawiać z jedną z członkiń jury, która świetnie pamiętała nasze zgłoszenie i bardzo mocno trzymała za nas kciuki. Dopytywała o specyfikę branży wnętrzarskiej, o relacje a przede wszystkim, czy nasz projekt będzie kontynuowany. Myślę, że nasz Klient – AQForm nie będzie miał do nas o to pretensji, jeśli zdradzimy również tu, że TAK. Do momentu aż ta formuła się nie wyczerpie.

Za co dostaliśmy wyróżnienie PR WINGS?

Za projekt, który prowadzimy od 2019 roku. Powstał on we współpracy z marką AQForm i jest dedykowany architektom oraz projektantom wnętrz. Na cały ten pomysł składa się naprawdę wiele aktywności, ale żeby je realizować najpierw musieliśmy zbudować dobry fundament i to się udało. Duża w tym zasługa naszego Klienta. Mamy ogromne szczęście, że pracujemy z firmą, a właściwie z osobami, które są niezwykle otwarte, chętnie rozmawiają i wymieniają się z nami swoimi myślami, a przede wszystkim nam ufają. Partnerstwo i relacje. To te dwa słowa, które najlepiej to określają. Dzięki temu powstał projekt, który jest już realizowany kilka lat i będzie kontynuowany.

Projekt przynosi tak dobre efekty, bo współpraca na linii Klient-Agencja jest partnerska!

Nasz case projektu dla architektów:

BIG IDEA – trwałe relacje z architektami i projektantami wnętrz

Główne przekazy:

 • Edukacja w temacie architektury oświetlenia
 • Promocja pracowni w mediach prasowych oraz internetowych
 • Promocja pracowni w kanałach społecznościowych AQForm oraz na stronie producenta
 • Pokazanie produktu w realnym wnętrzu
 • Budowanie relacji pracowni z mediami

Mierzalne cele:

 • Co dwa miesiące analizowaliśmy ilość wzmianek o AQForm na profilach pracowni i architektów – na tej podstawie tworzyliśmy bazę kontaktową – liczącą kilkadziesiąt pracowni, które korzystały z produktów z oferty AQForm.
 • Każdego miesiąca powstawały materiały prasowe dot. realizacji architekta oraz od razu cała paczka komunikatów na pozostałe kanały social media i www.
 • Z każdej wysyłki materiału kilkadziesiąt publikacji jakościowych – najważniejsze tytuły wnętrzarskie m.in. Label Magazine, Magazif oraz WhiteMad.
Nasza współpraca z architektami widoczna jest w mediiach!
Nasza współpraca z architektami miała przełożenie na realne efekty!

Efekty:

AQForm for Architects” od początku miał potencjał jako projekt rozwojowy, z każdym rokiem efekty są coraz lepsze i widoczniejsze – ilość publikacji, komunikacja na social media, czy wydania specjalne.

Dziś udało się doprowadzić do regularności komunikacji materiałów związanych z architektami – stałe cykle na social media, stała ilość materiałów wysyłanych do mediów.

Nie możemy Wam zdradzić wszystkich szczegółów, ale kilka protipów podrzucimy poniżej.

Współpracujesz z architektami? Tego NIE RÓB

 • Nie ma z Tobą kontaktu – jeśli nie masz wyznaczonej osoby do architektów albo ktoś dzieli swoje obowiązki między to zadanie i 5 innych. Odpuść. To się nie uda.
 • Produkujesz mnóstwo gadżetów, ale brakuje ci podstawowych materiałów takich jak katalog, strona www.
 • Wydajesz budżet na eventy, o których nie masz pojęcia, ale ktoś ci powiedział, że czasem architekt tam jest.

Chcesz współpracować z architektami? O tym PAMIĘTAJ

 • Zbuduj relacje – wyznacz w firmie jedną osobę lub zespół, który będzie odpowiedzialny za kontakt z architektem.
 • Zadbaj o podstawy – dostępność brył 3D w różnych formatach, dostosowana do potrzeb architekta strona internetowa, materiały opisujące produkty i rozwiązania oraz wzorniki.
 • Buduj swoją bazę – obserwuj rynek – nowe pracownie, zmieniony zakres usług.
 • Otwórz się – rolą marki w dzisiejszych czasach jest inspirowanie – masz możliwość zorganizować merytoryczny – edukacyjny webinar? Zrób to!
 • Inspiruj i pomagaj… jak? Każda marka ma coś zupełnie innego do zaoferowania, nie musisz robić „kopiuj-wklej” pomysłów innych producentów. Zaufaj swojej intuicji i wsłuchaj się w potrzeby swojej grupy docelowej.
Autentyczność jest kluczowa w budowaniu relacji.

 Dlaczego warto z nami współpracować?

 • Przeprowadzimy dokładną analizę Twoich dotychczasowych działań i sprawdzimy, jak robi to konkurencja.
 • Przygotujemy dedykowaną strategię na realizację działań dedykowanych do architektów i projektantów wnętrz.
 • Przygotujemy kompleksowy program współpracy z architektami i projektantami wnętrz.
 • Przeszkolimy wskazaną osobę lub zespół z tego jak współpracować z tą grupą docelową.
 • Będziemy monitorować efekty.
 • Znamy się na tym NAJLEPIEJ. Mamy efekty no i wyróżnienie PR WINGS.

Masz więcej pytań? Napisz do nas wiadomość na adres biuro@plndesigngroup.pl!


Zobacz również: Konkurs dla architektów. Czy warto je organizować? Czy warto brać w nich udział? I Współpraca z architektem