Plac Zwycięstwa 2, 90-365 Łódź
LIVE Magda Skibka Komunikacja Wizerunek Marka Wnetrzarska Architekci Syndrom Oszusta Kasia Malinowska (2)

LIVE 3.0 #ProjektujęKomunikację: Co nas blokuje? Rozmowa z Kasią Malinowską

Pewnego dnia wrzuciłam na swój Instagram pytanie „Co ogranicza Cię w pracy, rozwoju”. Zwykłe pytanie, nie spodziewałam się, że wyniknie z niego takie poruszenie, a w konsekwencji… odbędzie się tak ważna nie tylko dla mnie rozmowa. Te odpowiedzi od moich obserwatorek (wybaczcie Panowie, ale same kobitki mi odpisały), pokazały jak wiele Was łączy i jednocześnie jak mylne macie wyobrażenie, że jesteście w tym same. Czytając to, pomyślałam sobie, że nie mogę tego tak zostawić… Niewiele myśląc, napisałam do jedynej, właściwej osoby — do life coach Kasi Malinowskiej, która od razu przyjęła moje zaproszenie!

Porozmawiajmy o tych blokadach…

Masz wiedzę i duże doświadczenie. Pracujesz na to już kilka lub kilkanaście lat. Ludzie Cię doceniają. Kolejny klient mówi, że jest zadowolony ze współpracy, ale… nie czujesz tego. Pomimo kilkunastu rekomendacji — nadal zarzucasz sobie, że to, co robisz, jest niewystarczające i można więcej i więcej. Znasz to prawda?

  • Syndrom oszusta
  • Perfekcja
  • Wstyd

Podczas prawie każdego spotkania z Wami pojawia się temat „wstydu”, „blokady” czy też nienazwany i niewypowiedziany „syndrom oszusta”, czyli boję się, nie wiem, czy dam radę, to nie dla mnie, będę stać w miejscu oraz kolejny temat wstydu i tego co, powiedzą inni. Przykład? Często podczas tych konsultacji okazuje się, że macie mi tak dużo do powiedzenia, w tak ciekawy sposób, jest zabawnie, autentycznie i mówię Wam wtedy „Nagrywaj się, twórz stories, niech cię Klienci poznają”, bo o to w tym chodzi – jak pokażecie się, jakimi jesteście ludźmi, jakie macie podejście do współpracy, to jest duża szansa, że trafi do Was Klient, z którym będziecie mieli flow! Wtedy jednak słyszę… „ale co powiedzą moi współpracownicy, konkurencja, mama… wygłupię się… mam krzywy zgryz”. To 90% moich konsultacji.

Jest tylko jedna właściwa osoba — Kasia Malinowska

Kiedy przeczytałam odpowiedzi na moje pytanie zadane na stories — pomyślałam sobie, że trzeba coś z tym zrobić. Nie czułam się na siłach, żeby zrobić LIVE, gdzie ja Wam doradzam. Chciałam, żeby ten LIVE był wartościowy, merytoryczny, ale nie przeładowany hasłami rodem z motywacyjnych przewodników. Kilka miesięcy temu byłam na teatralnej sztuce „Wstydź się”, po jej zakończeniu na scenę została zaproszona m.in. Kasia Malinowska.

Kasia Malinowska Pewnosc Siebie Syndrom Oszusta Magda Skibka Architekci

Kasia Malinowska — certyfikowany life coach, a także trenerka umiejętności miękkich. Nauczycielka pewności siebie. Ekspertka Fundacji Sukces Pisany Szminką. Prowadzi warsztaty, szkolenia, webinary oraz sesje coachingowe.

Jakie ona zrobiła na mnie wrażenie! To, co mówiła i jak… od tego czasu obserwowałam ją na Instagramie, czytałam wywiady z nią i słuchałam podcastów, w których występowała. Mając to w pamięci i jednocześnie mówiąc głośno o tych blokadach, to było dla mnie oczywiste, że to właśnie z Kasią chcę zorganizować LIVE. 6 lipca wysłałam jej maila, że 18 lipca mam urodziny i chciałabym, żeby… była moim prezentem urodzinowym, który też chcę „podarować” moim obserwującym. Niecałe dwie godziny później dostałam odpowiedź…

Pięknie ci dziękuję za propozycję. Skoro to twoje urodziny to jasne, że robimy ten LIVE!

Byłam absolutnie przeszczęśliwa i… spanikowana! Pierwszy raz to nie ja odpowiadałam na pytania, ale ja je miałam zadawać. I tu dochodzimy do sedna. Może Wam się wydawać, że skoro mnie już jakiś czas obserwujecie, widzicie moją aktywność na Instagramie oraz to, że prowadzę szkolenia, to prawdopodobnie temat „blokad” jest mi obcy. Nic bardziej mylnego, Moi Drodzy! Przytoczę Wam fragment z pierwszego maila, jakiego wysłałam do Kasi:

… Pani Kasiu, powiem wprost, nie mam gigantycznych zasięgów, bo ten profil prowadzę dla wąskiej grupy, ale jest ona mocno zaangażowana. Do tej pory miałam dwa moje live, więc naprawdę stawiam w tym pierwsze kroki mimo tego, że od 15 lat pracuję w tej branży, to Instagram jest moją przestrzenią od… roku.

Widzicie? Umniejszam sobie, tłumaczę się i jednocześnie piszę, że nie mam zasięgów KIEDY sama tak często Wam mówię, że to nie o zasięgi chodzi, ale o to, jakich macie obserwujących. Tak więc chyba już rozumiecie, dlaczego ten LIVE miał być prezentem dla mnie.

Podczas naszej rozmowy poruszyłyśmy kilka ważnych wątków:

  • Czym właściwie jest „syndrom oszusta” i „czy ja to mam”?
  • Czy można z nim walczyć, opanować, przyzwyczaić się albo pozbyć?
  • Jak oduczyć się perfekcjonizmu?
  • Wstydzimy się wstydzić… Wstydzimy się siebie, czy raczej tego, co ludzie powiedzą?

Kasiu! Nie ma takich słów, które mogłabym opisać, jak bardzo jestem Ci wdzięczna za to, że przyjęłaś to zaproszenie. Ta rozmowa miała być moim prezentem urodzinowym, a okazało się, że był to prezent również dla innych. Obie dostałyśmy sporo wiadomości tuż „po”, w których nasze słuchaczki pisały nam, że potrzebowały zrozumieć, że nie są same. Wiem, że niektóre z nich zaczęły nad tymi blokadami świadomie pracować. Ta rozmowa była tak bardzo potrzebna… wierzę, że to nie jest nasze pierwsze i ostatnie spotkanie…

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to KONIECZNIE posłuchaj naszej rozmowy!

LIVE Magda Skibka Komunikacja Wizerunek Marka Wnetrzarska Architekci Syndrom Oszusta Kasia Malinowska (3)

Magda Skibka PLN design group agencja PR architekci marki wnetrzarskie 3

Magda Skibka — specjalistka ds. komunikacji i wizerunku marek z branży wnętrzarskiej i architektonicznej. Od 2015 roku zarządza agencją butikową PLN Design Group. Szkoli, doradza i projektuje komunikację.


Zobacz również: LIVE „Biznes Architekta”: Publikacja w magazynie wnętrzarskim? Jak to zrobić? I PODCAST „Spokojnie o wnętrzach”: Jak zbudować swoją markę osobistą?